مراکز فروش مستربچ زرد درجه یک در استان تبریز

مستربچ، یکی از محصولاتی است که در صنعت از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این محصول به دلیل داشتن مزایای فراوان، بسیار مورد استفاده تولیدکنندگان قرار گرفته است؛ آسانی ذخیره‌سازی، جابجایی و کاربری به دلیل داشتن شکل گرانولی آن، از مزایای مهمی است که این محصول را به یک ماده کاربردی تبدیل کرده‌است.

انواع مستربچ‌ها عبارتند از:

مستربچ افزودنی

مستربچ رنگی(مستربچ زرد)

مستربچ پرکننده

مراکز فروش مستربچ زرد درجه یک در استان تبریز

توضیحاتی در مورد انواع مستربچ درجه یک

توضیحاتی در مورد انواع مستربچ درجه یک انواع مختلف از پلیمر در کاربردهای گوناگون به خودی خود خواص مورد نیاز و مورد استفاده ما را ندارند. برای همین با ترکیب کردن آنها با مواد بهبود دهنده و یا ترکیب آنها با رنگدانه باعث می شود تا به کاربرد مورد نظر ما دست یابد. بطور ساده مستربچ ترکیبی از پیگمنت [ رنگدانه ] و یا افزودنی های بهینه کننده، با یک پلیمر ترموپلاستیک [ بسپار گرمانرم ] است.

مستربچ که به شکل گرانول ( ریزدانه ) وجود دارند، و در اهداف مختلف و در صنایع گوناگون مانند صنعت بسته بندی،خودرو سازی، لوازم خانگی و تولید لوله و اتصالات سیم کابل و … مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مستربچ:

مستربچ رنگی:

برای تولید پلیمرهایی در انواع رنگ های مختلف از مستربچ هایی رنگی که دارای درصد بالایی رنگدانه در ترکیب پلیمری آنها وجود دارد استفاده می شود. و همینطور این مستربچ ها علاوه بر این به هدف مطلوب کردن رنگ پلیمر از آنها استفاده می شود از خواص دیگر آن مانند مقاوم بودن در برابر اشعه ماورابنفش،مقاومت در برابر گرما(ضد شعله) و شرایط آب و هوایی نامطلوب که در مستربچ های سفید سیاه وجود دارند، بهره می گیرند.

مستربچ پرکننده:

این نوع مستربچ ها معمولا برای کاهش قیمت نهایی محصول و همینطور برای بالا بردن خاصیت ضربه پذیری (ضد ضربه)مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین خاصیت کاغذی و ضدچسبندگی که این محصول به پلیمر می دهد باعث این می شود که این مستربچ در ساخت محصولات فیلم،ورقه،پاکت و کیسه به کاربرده شود از دیگر کاربرد و مزایای این محصول می توان به سریع خنک شدن در قالب و ثبات ابعادی آن اشاره کرد.

مستربچ افزودنی:

برای ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه در محصولات که در راستای نیاز ما از کاربرد محصول است، از این نوع مستربچ ها استفاده می شود که در ادامه بصورت موردی انواع آنها را توضیح می دهیم.

مستربچ لیزکننده:

وجود چسبدنگی میان محصولات پلیمری یک اتفاق رایج و عادی است. اصطلاک و رهایش سخت و نادرست محصول از قالب در فرایند تولید باعث کندی و افزایش زمان خط تولید و همینطور در پلیمرهای بسته بندی و همینطور جداکردن نایلون و سلفون ها ،رول شدن فیلم ها باعث چسبندی و اختلال در کار می شود به همین دلیل به کمک مستربچ های روان کننده لایه ای لیز در بیرونی ترین قسمت محصول شکل می گیرد که باعث جداسازی آسان پلیمرها و کم شدن ضریب اصطلاک از قالب و یا اجسام اطراف خود می شود و همچین با ایجاد سطحی صیقلی نمایی زیبا به محصول می دهد.

مستربچ براق کننده:

ظاهر محصول پلیمری از اهمیت بالایی برخوردار است. محصولات پلاستیکی بعد از مدتی ماندن در معرض نور ماورای بنفش، تخریب شده و نوری زرد و کدر از خود ساطع می کند. براق کننده های نوری یا همان فلورسنتی(OP) ، افزودنی هایی هستند که به جهت براق کردن سطوح پلیمری از آنها استفاده می شود. این بهبود دهنده ها پس از ترکیب لایه ای را تشکیل می دهند که پس از جذب طیف ماورابنفش (UV)، نوری آبی رنگ را در طیف مرئی برانگیخته می کند، که باعث براق شدن و جلأ محصول می شود. این نوع در محصولات مختلفی مثل فیلم های چند لایه،لایه های شفاف ،وسایل پزشکی، ورق و همینطور در بازیافت مجدد پلاستیک ها کاربرد دارد.

مستربچ انتی یووی (Anti UV):

ترکیبی از اکسیژن و پلاستیک ها باعث شروع خود اکسایش این محصولات می شود. در این فرایند که با حمله رادیکال های آزاد به ساختار مولوکولی پلیمر ها شده باعث افزایش و کاهش وزن مولوکولی و در نتیجه به تغییر جرم جسم منجر می شود، این عمل علاوه بر از بین رفتن زیبایی محصول، سبب تخریب خواص دیگر مانند استحکام، انعطاف پذیری و … می شود. در همین راستا و برای جلوگیری از این اتفاق، از آنتی اکسیدان ها استفاده می شود. این آنتی اکسیدان ها، ترکیبات آلی هستند که از طریق واکنش با رادیکال های آزاد و تجزیه آنها فرایند تخریب را کندتر می کنند.

مستربچ انتی استاتیک:

پلیمرها در برابر الکتریسیته نارسانا هستند اما توانایی بالایی در ایجاد کردن الکتریسیته ساکن دارند، این خاصیت باعث بوجود آمدن مشکل در فرایند تولید فیلم و قطعات تزریقی می شود، همچنین این اتفاق باعث ایجاد مشکل در بسته بندی و انبار کردن جنس و جذب گرد و غبار بر روی محصول می شود. مستربچ آنتی استاتیک با مهار الکتریسیته ساکن موجود در پلیمرها باعث جلوگیری از بروز مشکلات فوق شده و همینطور با افزایش امکان چاپ پذیری محصول و جلوگیری از تخلیه ناگهانی بار ساکن که موجب آتش سوزی و آسیب زدن به کارکنان می شود، جلوگیری می کند.

مستربچ شفاف کننده:

وجود نواحی نیمه بلورین در پروپیلن های موجود باعث افزایش خواص فیزیکی مانند مقاومت و سختی در برابر حرارت می شود، نواحی بلورین در ساختار پلیمر باعث جلوگیری از عبور نور و در نتیجه کم شدن شفافیت محصول می شود. از آنجایی که در صنعت بسته بندی و فیلم احتیاج به زیبایی و شفافیت داریم، با اضافه کردن مستربچ شفاف کننده باعث از بین رفتن کدری و جلای محصول نهایی می شویم.

مستربچ ضد حریق:

وجود پلاستیک ها در لوازم خانگی، قطعات خودرو و صنایع الکتریکی و خطر آتش سوزی در این مکان ها، اهمیت ضد حریق کردن پلیمر های موجود در این مکان ها را افزایش می دهد. از همین رو مستربچ های تاخیر انداز حریق، با بالا بردن درجه اشتعال پذیری محصول مانع از آتش سوزی محصول را می شوند.

مستربچ ضدبخار:

وجود بخار بر روی فیلم های گلخانه ای و محصولات بسته بندی در مواردی باعث ضربه زدن به محصول و بروز ایراد هایی می شود، مستربچ ضد بخار با شکستن بارهای مثبت که بین قطرات ریز آب وجود دارند که باعث تشکیل بخار می شوند شده و با یکپارچه سازی این قطرات باعث از بین رفتن بخارها بر روی سطح می شود.

مستربچ انتی باکتریال:

از آنجایی که پلیمرها در صنایع الیاف و نساجی و همینطور صنعت بسته بندی غذایی و دارویی استفاده بالایی دارند، رعایت سلامت و بهداشت این محصولات از اهمیت بسیاری برخوردار است. مستربچ آنتی باکتریال با تکنولوژی های جدید نانونقره و اکسید های فلزی از وجود و رشد باکتری در محصولات، اللخصوص زمانی که محصول در معرض رطوبت و گرما قرار دارد شده و امکان رشد و تکثیر باکتری و قارچ را از بین می برد.

بررسی هزینه های جانبی صادرات مستربچ

مستربچ ماده‌ای پرکاربرد و مورد استفاده در صنایع پتروشیمی می‌باشد که در ایجاد رنگ‌های مختلف در محصولات و بالابردن کیفیت مواد پلاستیکی به کاربرده می‌شود. مستربچ ترکیبی از پایه پلیمری، عامل سازگار کننده، افزودنی‌های شیمیایی می‌باشد.

برای چگونگی صادرات این محصول که صنعت مستربچ با بیش از ۶۰۰ شرکت فعال، دارای یک ظرفیت سه و نیم میلیون تنی است که ۳۵ شرکت از این تعداد، دارای ظرفیتی بیش از ۲۰ هزار تن تولیدِ مستربچ هستند. بر طبق آمار گمرک ، بازارهای صادراتی این محصول ترکیه – عراق – چین – امارات – آذربایجان و… می باشد. تنظیم بودجه و بررسی هزینه‌هایی که این کار در پی دارد، باعث می‌شود تا نه تنها برنامه ریزی دقیق‌تری داشته باشید، بلکه بتوانید سود بیشتری از این طریق به دست آورید، با این حال اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، می‌توانید از کارشناسان و متخصصانی که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند، کمک بگیرید.

عوامل موثر در قیمت انواع مستربچ

عوامل موثر در قیمت انواع مستربچ مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت مستربچ عبارتند از:

رنگ آن

تاثیر میزان خلوص

تاثیر شاخص جریان مذاب

۱_رنگ:

مستربچ های شفاف و بی رنگ، مواد روشنی هستند که مهم و گران قیمت می‌باشند. مواد پلاستیک به رنگ‌های زرد، آبی و قرمز از جمله آن‌ها هستند. اگر به دنبال مواد پلاستیک مستربچ ارزان قیمت هستید، انواع تیره رنگ آن گزینه خوبی خواهد بود. برای تغییر رنگ آن‌ها می‌توانید از انواع مستربچ سفید اضافه کنید،هر چند که آن‌ها نهایتا از رنگ مشکی به طوسی تغییر حالت می‌دهند. لازم است در مورد مستربچ‌‌ها و کاربرد آن‌ها در صنعت پلاستیک بیشتر بدانید. بسیاری از افراد نگران هزینه‌هایی هستند که این فرایند برای آن‌ها به همراه دارد، با این حال نکته‌ای که لازم به ذکر است این است که اگر قادر به تولید مواد گرانول با رنگ یکنواخت باشید، نه تنها تقاضای محصول شما افزایش می‌یابد، بلکه می‌توانید حاشیه سود خود را در این زمینه افزایش دهید.

تاثیر میزان خلوص:

آزمایش‌های متفاوتی وجود دارد که می‌تواند میزان خلوص مستربچ را مشخص کند.در تست Ash که به آن خاکستر گفته می‌شود، ناخالصی‌های غیر پلیمری ماده شناخته می‌شوند، وجود موادی مانند پودر کربنات، تالک و آلودگی‌های از این دست می‌تواند موجب شکنندگی قطعات پلاستیکی شود.در تست DST، میزان ناخالصی پلیمری مشخص می‌شود. بسیاری از این تست‌ها در آزمایشگاه‌ها توسط افراد متخصص انجام می‌گردد.

تاثیر شاخص جریان مذاب:

میزان روندگی مذاب پلاستیک به کمک شاخص جریان مذاب تعریف می‌شود. این شاخص به کمک عدد MFI معرفی می‌شود. این شاخص با میزان روندگی رابطه مستقیم دارد، در نتیجه هر چه که این عدد کمتر باشد، میزان روندگی مذاب گرانول کمتر است و بدیهی است که اگر افزایش یابد، میزان روندگی آن زیاد می‌شود. بهتر است بدانید که برعکس مواد اولیه نو، این شاخص در رابطه با گرانول‌های بازیافتی تفاوت بسیاری دارد. کسانی که سال‌های متمادی در این زمینه مشغول به کار هستند به خوبی از این نکته آگاهی دارند که ذوب شدن پلاستیک باعث می‌شود که شاخص آن یک تا دو واحد افزایش یابد، این مسئله در ذوب کردن متعدد آن بیشتر به چشم می‌آید. بنابراین شاخص مذاب به خوبی مشخص خواهد کرد که یک ماده پلاستیکی چند بار ذوب شده است. در نهایت هر چه که این عدد کمتر باشد، خواص و ویژگی‌های مواد پلاستیک گرانول بیشتر و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

مزایای استفاده از مستربچ عبارتند از:

۱_سهولت ذخیره سازی، جابجایی و کاربری به دلیل شکل گرانولی آن

۲_ساده‌تر شدن خوراک دهی و حل مشکل تغییر غلظت افزودنی و یکنواختی رنگ یا خواص در حین تولید

۳_عدم پخش پیگمنت‌ها در هوا و در نتیجه ایجاد خطر سلامتی و ایمنی کارکنان و آلوده سازی خطوط تولید مجاور

۴_پخش و یکنواختی بهتر رنگ، افزودنی یا پرکننده در سراسر محصول نهایی

۵_مصرف مقدار کمتر پیگمنت یا افزودنی

۶_بهبود فرآیند ذوب به دلیل سازگاری عامل اتصال دهندۀ مستربچ با پلیمر

۷_ثبات بیشتر خواص یا رنگ

۸_کنترل پذیری بهتر کدری و شفافیت محصولات رنگی

۹_کاهش دفعات خوراک دهی در فرآیند با استفاده از مستربچ حاوی افزودنی‌های تغلیظ شدۀ پایدار UV، آنتی اکسیدانت، به تاخیر اندازندۀ شعله یا شفاف کنندۀ نوری

۱۰_افزایش تکرار پذیری فرآیند از طریق از پیش تعیین کردن نسبت اجزای افزودنی مستربچ

۱۱_حذف هزینۀ پاک سازی و تمیزکاری

بررسی بازار فروش مستربچ در ایران

در بازار ایران مستربچ فروش بالایی دارد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل کاربرد فراوان آن طرفداران زیادی در بازار ایران پیدا کرده. با توجه به افزایش جمعیت افزایش تقاضا هم به وجود آمده است که باعث فروش بیشتر این محصول می شود.

مراجع تولید انواع مستربچ زرد ارزان قیمت

مراجع تولید انواع مستربچ زرد ارزان قیمت در خصوص این مستربچ درصد استفاده از پیگمنت، نوع آن و همچنین کشور سازنده پیگمنت روی قیمت نهایی این محصول تاثیر گذار است. لازم به ذکر است که هرچقدر درصد استفاده از پیگمنت بیشتر باشد رنگ قوی تر است و با درصد کمتری از مواد می تواند به رنگ مورد نظر برسد اما باز هم استفاده از این ماده با توجه به اینکه پوردری است و با مواد ترکیب می شود دارای محدودیت می باشد و نمی توان به راحتی 50 یا 100 درصد پیگمنت اضافه نمود. برای تعیین بهترین مستربچ ایران باید کیفیت و شیوه تولید مستربچ ها را بررسی کردمستربچ ها را . البته اطلاق بهترین تولید کننده در هر صنعت تنها وابسته به کیفیت و شیوه تولید نمی باشد بلکه باید خدمات پس از فروش و رضایت مشتریان هم مد نظر داشت. یک فاکتور مهم دیگر در تولید مستربچ استفاده از شیوه های نوین تولید این مواد می باشد که در ادامه به توضیح کامل در این خصوص خواهیم داد.

فروش کلی مستربچ زرد توسط بهترین فروشنده

مستربچ ها را می توان به صورت کلی و عمده خریداری کرد. که این کار امروزه به شکل حضوری از فروشگاهای این محصول و مجازی از طریق سایت های فروش محصول که معتبر هستند انجام می شود.

توزیع انواع مستربچ زرد توسط فروشندگان معتبر

توزیع انواع مستربچ زرد توسط فروشندگان معتبر این نوع از مستربچ را می توان از فروشندگان معتبر و قابل اعتماد خریداری کرد که در این صورت می توان از نظرات دیگر افراد استفاده کرد تا اگر رضایت داشتن خرید صورت بگیرد. این کار به صورت حضوری و مجازی اکنون امکان پذیر است و دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و می توان با خیال راحت از فروشندگان خرید کرد و در کار خود موفق بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما