قیمت انواع مستربچ صورتی باکیفیت در کشور

رنگ صورتی پاستلی یا همان مستربچ صورتی اولین رنگ پاستلی معرفی شده در بازار لوازم خانه و آشپزخانه بود و همچنان محبوب ترین و پر مصرف ترین رنگ پاستلی در بازار است؛ در بازار انواع مستربچ های صورتی با گرید های مختلف وجود دارد که خریداران با مراجعه به سایت ها و فروشگاه های آنلاین لوازم خانگی می توانند مقدار گرانول مستربچ مورد نیاز خود واکس کفش گلد را با قیمت مناسب تهیه نمایند.

 

قیمت انواع مستربچ صورتی باکیفیت در کشور

توصیه هایی برای انتخاب بهترین مستربچ برای صادرات

توصیه هایی برای انتخاب بهترین مستربچ برای صادرات محصولات پلاستیکی، همواره کاربرد فراوانی در زندگی روزمره مردم داشته است و با نگاه کردن به اطراف خود، می‌بینیم که توسط انبوه محصولات پلاستیکی و پلیمری احاطه شده‌ایم که یکی از این محصولات پلاستیکی مستربچ می باشد در واقع مستربچ آمیزۀ غلیظی حاوی سه جزء پایه پلیمری، مواد شیمیایی افزودنی و عامل سازگارکنندۀ فعال به عنوان پخش­ کننده است.

افزودنی­‌های مستربچ مقدار زیادی پودر رنگ (پیگمنت)، پرکننده ­های معدنی یا مواد شیمیایی هستند که به سه منظور مختلف شامل، تولید رنگ، بهبود خواص و یا کاهش قیمت تمام شده به پلیمر اضافه می­‌شوند. پایه پلیمری مستربچ معمولا بایستی مشابه پلاستیک اصلی تزریقی باشد و شکل ظاهری آن، دانه‌­ای (گرانول) است.

پلیمر پایه: پایۀ پلیمری مصرفی، غالبا انواع پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن، اتیلن وینیل استات، واکس‌ هایی با وزن مولکولی پایین، پلیمر‌ آلکیدی یا پلیمر‌ های مخصوص دیگر هستند.

افزودنی: به منظور تغییر خواص پلیمر ها، مواد شیمیایی افزودنی به مستربچ‌ ها اضافه می‌ شوند که عبارتند از افزودنی‌ های بهبود دهندۀ خواص، پیگمنت‌ ها و پرکننده‌ ها؛ با توجه به نوع و قدرت افزودنی و پایه پلیمر میزان خوراک­ دهی افزودنی در مستربچ متفاوت است.

عامل سازگارکننده: موثر ترین روش پخش‌ افزودنی یا رنگ، ترکیب آنها با یک پلیمر مذاب سازگار با ماده ی نهایی مصرفی است، افزایش سازگاری شیمیایی افزودنی‌ ها با پلاستیک پایه در فرآیند تولید مستربچ، با پلی پروپیلن گرافت شده با مالئیک انیدرید ، پلی اتیلن گرافت شده با مالئیک انیدرید و ای بی اس گرافت شده با مالئیک انیدرید انجام می­‌گیرد که باعث بهبود خواص می‌گردند.

انواع مستربچ‌ ها عبارتند از مستربچ رنگی، افزودنی و پرکننده که در زیر انواع مستربچ آورده شده است از جمله ۱) افزودنی: یکی از بهترین راهکار های ایجاد خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه در محصول نهایی، استفاده از مستربچ افزودنی است. نانو افزودنی­‌ ها: مستربچ‌های نانو پایه پی ای ،پی پی و یو پی وی سی به منظور بهبود خواص مکانیکی و ضربه پذیری به کار می­‌ رود.

انواع مستربچ‌ های افزودنی عبارتند از: مستربچ شفاف کننده پی پی یا هسته ­زا: این مستربچ‌ ها شفافیت پلی پروپیلن را از طریق سازمان دهی مولکولی در حین فرآیند افزایش می‌ دهند؛ مستربچ لیزکننده پس از تولید فیلم‌ های پلاستیکی، لایه‌ های فیلم به سختی از هم جدا می‌ شوند و در فرآیند های بسته‌ بندی مشکلات فراوانی ایجاد می‌کنند.

همچنین در تولید برخی تجهیزات و لوازم پزشکی مانند سرنگ، اصطحکاک بین دو قطعه باعث کندی حرکت آن می‌ شود؛ برای از بین بردن مشکلاتی از این قبیل از مستربچ لیز کننده استفاده می‌ شود که این مستربچ باعث لغزندگی بهتر و کاهش چسبیدگی سطح محصول (خصوصا فیلم و ورق) به قطعات فلزی می‌گردد که انواع مستربچ‌های لیز کننده عبارتند از پایه پلی اتیلن جهت مصرف در نایلون، نایلکس و فیلم­‌ های چند لایه و پایه پلی پروپیلن مخصوص سلفون.

مستربچ آنتی بلاک: این مستربچ در تولید فیلم‌ های پلیمری کاربرد دارد، این مستربچ افزودنی جهت کاهش چسبندگی سطوح فیلم به همدیگر پس از تولید تا زمان مصرف است، نوع دیگر مستربچ روشن کنندۀ نوری یا براق کننده پی ای: این مستربچ با نام های مواد سفیدکننده ی پلیمر، مستربچ شفاف کننده و عوامل سفید کنندۀ فلوئورسنت است. این مستربچ برای براق کردن و رفع کدری محصولات به کار می‌رود و به دلیل عبور نور بیشتر در محصول، جلای بیشتری به مصنوعات پلاستیکی می‌ دهد.

این ماده مورد استفاده در فیلم‌ های معمولی و نازک و ضخیم و ظروف یک بار مصرف و انواع مصنوعات پلاستیکی است همچنین مستربچ آنتی استاتیک که استفاده از این مستربچ باعث جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول می‌شود.

مستربچ پایدارکنندۀ نور یو وی: استفاده از این مستربچ‌ ها باعث جلوگیری از اثرات تخریبی و رنگ‌ پریدگی محصولات پلیمری در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش می‌ گردد همچنین مستربچ آنتی اکسیدانت نیز وجود دارند که پلیمر ها به دلایل مختلف تحت تاثیر اکسیداسیون و تخریب قرار می‌گیرند. از این مستربچ‌ ها جهت پایدار‌سازی پلیمر در برابر عوامل اکسایش در فرآیند تولید استفاده می‌شود.

کمک فرآیند پلیمر: به منظور افزایش قابلیت اکستروژن، مستربچ‌ های کمک فرآیند پلیمری به طور گسترده در صنایع پلاستیک استفاده می‌ شوند؛ مستربچ کمک فرایند شکست مذاب را حذف می‌ کند، تجمع سر قالب را کاهش می‌دهد، با حذف پدیدۀ پوسته ماهی سطح فیلم را بهبود می‌ بخشند و با کاهش درصد ژل، خروجی تولید را افزایش می‌ دهند. مستربچ‌های سیلیکونی بر پایۀ پلی اتیلن که به منظور بهبود مقاومت سایشی به کار می‌رود به عنوان مستربچ های ضد سایش شناخته می شوند.

دیگر مستربچ‌های افزودنی عبارتند از: ضد حریق، ضد شبنم، ضد شرینک و اعو جاج، تمیز کننده، کنترل چسبندگی، حفره زا، ضد چسبندگی، خشک کننده، افزاینده، به تاخیر اندازندۀ شعله، کاغذی، صدفی رنگ، تجزیه­ پذیر نوری، ضد میکروبی و آنتی باکتریال، بهبود دهنده مقاوم به ضربه و فسفرسانس.

واکس کفش ساتل با ایجاد سطح صاف بر روی حفره های چرم ایجاد کرده که باعث زیبایی و براق بودن کفش می شود، اینگونه کفش ظاهر آینه مانند گرفته و براق می شود.

مستربچ رنگی: رایج‌ترین روش تولید قطعات رنگی از مواد پلاستیکی، افزودن مستربچ‌ های رنگی است. این افزودنی‌ ها گاهی علاوه بر ایجاد رنگ مطلوب محصول نهایی، باعث بهبود و اصلاح خواص فیزیکی، مکانیکی نیز می‌ شود؛ مستربچ رنگ یک مخلوط پلاستیکی شامل درصد بالایی از رنگ دانه و درصد کم پلیمر است و از طریق تغییر غلظت و مقدار این ماده می‌توان به نمونه های رنگی مختلف دست یافت.

انواع مستربچ‌ های رنگی، مستربچ سفید، مشکی، صورتی و سایر رنگ‌­ ها هستند؛ این مستربچ‌­ ها معمولا دارای دو نوع پایدار کننده و دو نوع روان ­کنندۀ داخلی و خارجی، رنگینه و پایه پلیمری است. با کمک مستربچ، پلاستیک مورد نظر را می توان به رنگ‌­ های مختلفی در آورد. نکتۀ بسیار مهم در انتخاب مستربچ، سازگاری پلاستیک با رنگ و سایر افزودنی های همراه آن مستربچ است.

چهار نکته طلایی در هنگام صادرات و یا خرید مستربچ ها عبارتند از: یکی از مهمترین فاکتور ها قیمت مستربچ، کاربرد مدنظر؛ محصولی که برای آن، مستربچ را صادر می کنید؛ تامین کننده مستربچ و نوع برندی که صادر خواهد شد زیرا کیفیت آن در سفارشات بعدی تاثیر گذار است و همچنین ذکر پایه مستربچ موردنظر.

میزان تولید سالانه مستربچ در کشور

انواع مختلفی از مستربچ ها با تنوع بسیار بالایی از طیف رنگها به صورت پیش فرض تولید می گردد و تولید کنندگان با بکارگیری دانش فنی متخصصان خود و استفاده از تجهیزات پیشرفته مطابق سازی ، قادر به ساخت مستربچ رنگی مطابق با رنگ و نمونه های مورد نظر تولید کنندگان در صنایع مختلف پلاستیکی همچون : ظروف یکبار مصرف بسته بندی ، ظروف بادی روغن موتور، قابل استفاده در صنعت نساجی ، انواع فیلم های پلی اتیلنی ، نایلون و نایلکس ، ورقهای پی پی و پی اس ، ظروف ای ام ال ، ظروف فوم ، لوله های آب آشامیدنی ساختمانی ، قطعات تزریقی ، ورق های پلیمری ، مخازن پلی اتیلنی و … می باشند که میزان سالانه تولید انواع مستر بچ در کشور بیش از ده تن می باشد که در زیر به انواع مستربچ های صورتی تولید شده اشاره می شود.

مستربچ های صورتی یا رنگدانه صورتی با گرید های مختلف از جمله مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۱۰، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۱۵ مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۱۶، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۲۰، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۴۰، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۶۰ مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۶۵، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۷۱، مستربچ صورتی گرید ۱۳-۳۸۰، مستربچ صورتی پاستیلی گرید ۱۳-۳۲۵، مستربچ صورتی پاستیلی گرید ۱۳-۳۲۷ و غیره می باشد.

عوامل مورد نیاز برای پیشتازی در صادرات مستربچ

عوامل مورد نیاز برای پیشتازی در صادرات مستربچ مزایای استفاده از مستربچ با به کار بردن مستربچ­‌ ها می‌توان صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینۀ لازم برای مخلوط کردن این پودرها و نیروی کار صرفه جویی کرد و استفاده از این ترکیبات اقتصادی است؛ همچنین به دلیل عدم پخش شوندگی مناسب برخی از افزودنی‌­ها، امکان اضافه کردن مستقیم آن به محصول وجود ندارد.

به عنوان مثال در فرآیند های تزریق اضافه کردن افزودنی‌ های پودری به دلیل کوتاه بودن طول مارپیچ دستگاه تزریق مناسب نبوده و استفاده از مستربچ پلیمری توصیه می‌ شود؛ دیگر مزایای استفاده از مستربچ عبارتند از: سهولت ذخیره سازی، جابجایی و کاربری به دلیل شکل گرانولی آن ساده‌ تر شدن خوراک دهی و حل مشکل تغییر غلظت افزودنی و یکنواختی رنگ یا خواص در حین تولید عدم پخش پیگمنت‌ ها در هوا و در نتیجه ایجاد خطر سلامتی و ایمنی کارکنان و آلوده سازی خطوط تولید مجاور پخش و یکنواختی بهتر رنگ.

همچنین افزودنی یا پرکننده در سراسر محصول نهایی مصرف مقدار کمتر پیگمنت یا افزودنی بهبود فرآیند ذوب به دلیل سازگاری عامل اتصال دهنده مستربچ با پلیمر ثبات بیشتر خواص یا رنگ کنترل پذیری بهتر کدری و شفافیت محصولات رنگی کاهش دفعات خوراک دهی در فرآیند با استفاده از مستربچ حاوی افزودنی‌های تغلیظ شدۀ پایدار یو وی، آنتی اکسیدانت، به تاخیر اندازندۀ شعله یا شفاف کنندۀ نوری افزایش تکرارپذیری فرآیند از طریق از پیش تعیین کردن نسبت اجزای افزودنی مستربچ حذف هزینۀ پاک سازی و تمیزکاری می باشد.

درصد استفاده از مستربچ با بالا رفتن درصد افزودنی مستربچ در کاربردی مشخص، میزان مصرف مستربچ پایین می‌آید. درصد مصرف مستربچ در محصول نهایی به عوامل زیر بستگی دارد: درصد و کیفیت افزودنی ضخامت قطعه یا فیلم تولیدی میزان پوشش دهی یا غلظت مورد نظر مقدار مستربچ مورد استفاده در تولید محصول نهایی از زیر یک درصد (در برخی انواع ضد تابش فرابنفش و پایدارکننده ی رنگ ها) تا بالای ۵۰ درصد (گونه ­‌هایی از کند کننده‌ های حریق یا مستربچ های کربنات کلسیم) متفاوت است. همچنین برای رنگ کردن محصولات، معمولا مقدار یک تا سه درصد مناسب است.

استانداردهای تولید مستربچ صادراتی

ویژگی های مستربچ خوب یا همان استاندارد های تولید مستربچ صادراتی فاکتورهای موثر در انتخاب مستربچ با کیفیت می باشند که عبارتند از: مطابقت پایه پلیمری مستربچ با مواد و کالای تولیدی، ثبات رنگ یا خواص در دفعات مصرف را می توان نام برد که برای دستیابی به استاندارد های لازم و مورد قبول نیاز به دانش فنی و افراد متخصص در کارگاه ها و مراکز تولیدی این محصول می باشد.

مشخصات فنى مطلوب که این مشخصات فنی عبارتند از مقاومت انتقال سطح، درصد رطوبت، دمای ذوب، پراکندگی در ماتریس پلیمری، شکل ظاهری و جلای مستربچ، مقاومت حرارتی سطح، غلظت یکنواخت و درصد مناسب افزودنی یا پیگمنت، میزان مصرف کم، منحصر به فرد بودن رنگ و شید عدم ایجاد مشکلات در فرآیند تولید محصول نهایی.

مرکز خرید مستربچ صورتی در بازار ایران

مرکز خرید مستربچ صورتی در بازار ایران آشفتگی بازار و نوسان شدید قیمت ها در هر صنعتی، دشواری‌هایی برای خریداران ایجاد می‌کند؛ قیمت مستربچ تابعی از قیمت ارز و نوسان بازار بورس است و قیمت ارز (دلار) در این روز ها نوسانات زیادی دارد لذا درج قیمت این محصول به صورت روزانه کار دشواری است؛ با توجه به این که قیمت مستربچ به ‌طور روزانه، با توجه به قیمت روز مواد اولیه در بازار، مقایسه قیمت در بورس کالا و عرضه پتروشیمی‌ ها اعلام می‌ شود که قیمت‌ ها معمولا به صورت روزانه تغییر می‌ کنند و با توجه به رقابتی که بین خریداران صورت می‌ گیرد حتی ممکن است در طول روز نیز چند بار تغییر کند. این تغییرات روزانه و گاهاً ساعتی و عدم وجود منبع رسمی برای اعلام قیمت واحد، مشکلات عمده ای را برای خریداران به وجود می‌آورد.

شرکت‌ ها و افراد تأمین‌کننده مختلف، قیمت‌ های متفاوتی اعلام می‌ کنند و خریدار همیشه این سوال را از خود می‌پرسد که آیا قیمتی که گرفته‌ است قیمت منصفانه‌ و درستی است یا نه. سعی کنید قبل از خرید، با چند شرکت مختلف در این زمینه تماس بگیرید و پس از استعلام قیمت، بهترین قیمت و شرایط فروش را انتخاب کنید تا بتوانید به بهترین مرکز خرید مستربچ صورتی در بازار ایران دسترسی پیدا کنید.

تامین کنندگان مستربچ صورتی به صورت عمده

تأمین‌کننده‌ای که مستربچ صورتی به صورت عمده از آن خریداری می‌ شود، باید معتبر و همراه با نام و نشان باشد؛ یافتن چنین تأمین‌ کننده‌ ای می‌ تواند از طریق پرس و جو از اطرافیان، جستجو در اینترنت و یافتن سایت‌ های معتبر، تبلیغات گوناگون و … باشد از آن‌جایی که باید هزینه زیادی برای گرانول موردنیاز خود پرداخت کنید، کمی وقت بگذارید و با اندکی جستجو و تحقیق، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

توزیع انواع مستربچ صورتی با بالاترین کیفیت

توزیع انواع مستربچ صورتی با بالاترین کیفیت تولید کنندگان و بازرگانان با راه اندازی سایت های فروش دسترسی راحت و آسان را برای خریداران فراهم آورده اند که توزیع انواع مستربچ صورتی با بالا ترین کیفیت از طریق همین سایت ها امکان پذیر است و مشتریان با مراجعه به این سایت ها می توانند علاوه بر اطلاع یافتن از انواع قیمت ها، نوع رنگ مستر بچ، پایه ی پلیمری به کار برده شده، نوع کاربرد مستربچ و غیره نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام نموده و در اسرع وقت تحویل بگیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما