قیمت استثنایی مستربچ صدفی در مراکز معتبر

قبل از اینکه به توضیح مستربچ صدفی بپردازیم ابتدا تعریف کوتاهی از مستربچ را ارائه میدهیم تا بیشتر آشنا شوید.

مستربچ به صورت ساده معمولاً ترکیب یک نوع پودر و یک ماده ترموپلاستیک است. در صنعت، در مواردی که نیاز باشد برای تولید از گرانول استفاده شود، نیاز به افزودن مواد پودری به گرانول وجود دارد. اگر از پودر مواد افزودنی به صورت خالص استفاده شود، محیط تولید با غبار حاصل از پودر آلوده می‌شود. به همین دلیل در این مواقع از مستربچ استفاده می‌شود. حال اگر بخواهیم قطعات پلاستیکی رنگی تولید کنیم، بدون شک استفاده از «مستربچ رنگی»، بهترین انتخاب است. کاربرد رنگ‌کردن پلاستیک‌ها به قدری برجسته و مرسوم است که در بسیاری از مواقع منظور از مستربچ همان مستربچ رنگی است.

برای توضیح کلی درمورد تولید مستربچ مخلوطی از مواد حاوی سه جزء پایه پلیمری، مواد شیمیایی افزودنی و عامل سازگارکنندۀ فعال به عنوان پخش­ کننده است.

افزودنی­ های مستربچ مقدار زیادی پودر رنگ (پیگمنت)، پرکننده ­های معدنی یا مواد شیمیایی هستند که به سه منظور مختلف شامل، تولید رنگ، بهبود خواص و یا کاهش قیمت تمام شده به پلیمر اضافه می­ شوند.

نکته قابل توجه این است که از این مواد باید به میزان مشخصی در فرایند تولید پلاستیک استفاده شود. این مواد به صورت مایع و جامع به کار برده می شوند و انواع جامد آن به شکل دانه های ریز و یا قطعات برش خورده موجود هستند.

پایه پلیمری مستربچ معمولا بایستی مشابه پلاستیک اصلی تزریقی باشد و شکل ظاهری آن، دانه ­ای (گرانول) است.

اجزای مستربچ

پلیمر پایه

افزودنی

عامل سازگارکننده

انواع مستربچ­ ها عبارتند از:

مستربچ رنگی

مستربچ صدفی

مستربچ مشکی

مستربچ سفید

مستربچ لیز کننده

مستربچ ضد مه گرفتگی

مستربچ آنتی بلاک

مستربچ آنتی استاتیک

مستربچ پایدار کننده در برابر اشعه ماوراء بنفش

مستربچ کمک فرآیند

مستربچ آنتی اکسیدانت

مستربچ ضد بخار

مستربچ ضد حریق

مستربچ تمیز کننده

مستربچ شفاف کننده و . .

چند نمونه از موارد بالا را به طور مختصر تعریف میکنیم:

مستربچ صدفی، یکی از انواع مستربچ سفید است که علت نام‌گذاری آن، طیف رنگی سفید صدفی آن است. این محصول، با پایه‌های مختلف مواد پلیمری نظیر پلی اتیلن، پلی پروپیلن و… تولید می‌شود به تولیدکنندگان عرضه می‌شود.

همچنین، با اضافه‌کردن افزودنی‌های مختلف به این محصول، می‌توان خواص فیزیکی و مکانیکی مطلوب را در محصول نهایی ایجاد کرد.

ساخت مستربچ رنگی توسط اکسترودر دو ماردون صورت میگیرد.مستربچ رنگی برای رنگ دهی به تمام محصولات پلاستیکی و الیاف مورد استفاده قرار می گیرد.

مستربچ مقدار زیادی پیگمنت یا پودر رنگ اضافه می‌شود و همین امر موجب رنگ دادن به پلیمرها می‌شود.

مستربچ رنگی از ترکیب پیگمنت ، رزین پایه و افزودنی های مورد نیاز تولید میشوند

از نمونه رنگ های مستربچ میتوان به رنگ سیاه، سفید، نارنجی، طلایی، نقره ای، سبز، آبی، قرمز و…. اشاره کرد.

کاربرد مستربچ رنگی ، سیاه ، سفید و مزایای استفاده از آن

مهم ترین کاربرد مستربچ دادن رنگ به مواد پلاستیکی می باشد، از آنجایی که مواد پلیمری به خودی خو بی رنگ هستند معمولا مورد استفاده قرار نمی گیرند و نیاز به درصدی از مستربچ (بین 1.5 تا 3 درص) دارند لازم به ذکر است که مستربچ ها می توانند به جر رنگ ویژگی خاصی را به مواد پلیمری اضافه کنند.

مستربچ آنتی بلاک (لیزکننده) چیست و چه کاربردی دارد؟

لایه‌های‌ مجاور درفیلم های پلی‌اتیلنی و پلی‌پروپیلنی، به علت نیروهای واندروالسی موجود در نواحی آمورف پلیمر به یکدیگر چسبیده و یا به اصطلاح بلاک می‌شوند. این امر جدایش و استفاده از فیلم‎‌های دمشی را دشوار می‌کند. بهترین روشی که می‌توان بر این مشکل غلبه کرد استفاده از مستربچ‌‌ آنتی‌بلاک یا آنتی بلاک-لیزکننده است.

مستربچ آنتی‌بلاک با ایجاد یک لایه نازک بر روی سطح فیلم، نیروهای جاذبه‌ واندروالسی بین دو لایه فیلم را از بین برده و از چسبیدن آن‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین عیب افزودن عوامل آنتی‌بلاک که بر پایه مواد معدنی هستند، کاهش شفافیت سطحی فیلم است که با انتخاب صحیح مواد و فرمولاسیون مناسب در کنار انجام فرآیند صحیح می توان تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرد.

با بالا رفتن درصد استفاده از مستربج در کاربردی مشخص، میزان مصرف آن پایین می‌آید.

درصد مصرف مستربچ در محصول نهایی به عوامل زیر بستگی دارد:

درصد و کیفیت افزودنی

ضخامت قطعه یا فیلم تولیدی

میزان پوشش‌دهی یا غلظت مورد نظر

همچنین برای رنگ‌كردن محصولات، معمولا مقدار یک تا سه درصد مناسب است.

مستربچ آنتی استاتیک:

استفاده از این مستربچ باعث جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول می‌شود.

مستربچ کمک فرآیند:

این نوع مستربچ حاوی کمک فرآیندهای پلیمری است که باعث بهبود خواص می‌شود.

مستربچ ضد حریق :

از این مستربچ جهت مقاوم‌سازی در برابر اشتعال استفاده می‌شود.

و…

مزایای استفاده از مستربچ

مستربچ‌ها ترکیب غلیظی هستند که برای ساخت رنگ، بهبود خواص آن و همین طور کاهش قیمت تمام شده محصولات در هنگام تولید، به پلیمرها به آن‌ها اضافه می‌شوند.

استفاده از مستربچ، مزایای فراوانی دارد که همین مزایا، باعث شده است تا کارخانجات، استفاده از این محصول را به شکل‌های مختلف مواد پلیمری، ترجیح دهند.

کامپاند چیست؟

از جمله مهم‌ترین مواد پلیمری که در تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کامپاند است. هنگامی که دو یا چند ماده اولیه را به نسبت‌های مشخص با یکدیگر مخلوط می‌کنیم، کامپاند به دست می‌آید.


تفاوت کامپاند و مستربچ در چیست؟

هر دو این مواد دارای پایه پلیمری هستند. اصلی‌ترین تفاوتی که میان کامپاند و مستربچ وجود دارد، به این موضوع مرتبط است که نمی‌توان مستربچ را به صورت مستقیم به پلیمر پایه اضافه نمود و حتما باید به عنوان ماده افزودنی از آن استفاده کرد. به عبارتی دیگر، مستربچ، یک افزودنی است که به پلیمر پایه اضافه می‌شود تا خواصی را به آن اضافه کند، ولی کامپاند به طور مستقیم وارد دستگاه می‌شود تا محصول نهایی تولید شود؛ حال ممکن است که به کامپاند مورد استفاده در روند تولید، مستربچ اضافه شود یا ممکن است که نیازی به اضافه کردن مستربچ نباشد. در ادامه به دلایل اصلی این مسئله می‌پردازیم.

قیمت استثنایی مستربچ صدفی در مراکز معتبر

تاثیر قیمت ارز در میزان صادرات مستربچ

تاثیر قیمت ارز در میزان صادرات مستربچ یکی از مشکلاتی که در تعیین قیمت مواد پلیمری وجود دارد این است که با توجه به نوسان قیمت ارز و مواد جهانی، قیمت مستربچ صدفی نیز تغییر می‌کند. بنابراین، آپدیت روزانه قیمت‌ها کار نسبتا دشواری است.

برای خرید مستربچ به قیمت ارزان باید زمانی اقدام کرد که ارز و مواد جهانی قیمت کاهشی داشته باشند. قیمت مستربچ در کشور ما، از عوامل مختلف تعیین میشود.

با توجه به معیارهای تاثیرگذار بر روی قیمت مواد اولیه پلیمری، قیمت این محصول دائما در حال نوسان است. یکی از این پارامترها، قیمت جهانی مواد اولیه پلیمری است. با افزایش و یا کاهش قیمت جهانی مواد اولیه، قیمت مستربچ نیز دچار تغییر می‌شود.

عامل دیگری که در بالا نیز ذکر شد، نوسان شدید قیمت ارز در کشورمان است. با تغییرات قیمت ارز، قیمت مستربچ‌ها نیز دستخوش تغییر می‌شود. بنابراین، خیلی مهم است که شناخت درستی از هدفمان و کاربرد مستربچ‌های مختلف داشته باشیم تا همواره بهترین گزینه را برای تولیدات خود انتخاب کنیم.

مشکلات صادرکنندگان انواع مستربچ در کشور

صادرات مستربچ یکی از فعالیت هایی بوده است که به دلیل سود آوری قابل توجهی که دارد مورد توجه تولیدکنندگان داخلی قرار گرفته است.

محصولات تولید داخل نیز به دلیل کیفیت خوبی که دارند ، برای صادرات مورد توجه قرار گرفته اند. حجم بالایی از مواد پلیمری و پتروشیمی به کشورهای همسایه مانند ترکیه ، افغانستان ، عراق و … صادر می شوند و سایر محصولات نیز به کشورهای دورتر مانند کشورهای اروپایی صادر کمی شود.

مشکلات مختلفی در صادرات مستربچ وجود دارد، ولی مشکل کلیدی در این زمینه مربوط به قیمت بازاریابی محصولات است. مشکل دیگر بحث مشکلات حقوقی و بانکی است که باعث شده است مشکلات بزرگ و کوچک مختلفی برای صادرکنندگان ایجاد شود.

دیگر مشکل در صادرات این مواد، مشکل حمل و نقل است. مواد تحت شرایط خاص و ویژه ای انتقال پیدا می کنند و بر این اساس باید این شرایط شناسایی شوند تا با کمترین خسارت و ریسک جا به جایی و حمل و نقل انجام گیرد.

راه حل این مشکلات چیست ؟

استفاده از تجربه و سابقه های موفق در این زمینه به تاجران و بازرگانان کمک می کند تا بتوانند این مشکلات را با خیالی آسوده پشت سر گذاشته و مسیر خود را طی کنند. با کمک گرفتن از تجربه ی بازرگانان موفق در این زمینه می توان این مشکلات را به راحتی پشت سر گذاشت.

بررسی بازار فروش مستربچ در کشور

بررسی بازار فروش مستربچ در کشور طبق اطلاعات جمع اوری شده توسط بازار جهانی مستربچ ها سالیانه تا ۵ درصد رشد خواهد کرد. تمام محصولات مستربچی در تمام نقاط دنیا بدون هیچ محدودیتی به فروش می رسد و مورد استفاده قرار میگیرد.

عرضه وتقاضای مستربچ در بازار توجه به سهمیه ها و نیاز مردم تولید و مدیریت میشود.

مجموعه‌های تولیدی می‌توانند پیشنهادهای بهتری برای تنظیم بازار داشته باشند. امیدواریم با نزدیکی بیشتر با تشکل‌ها گریدهای خاص و مورد نیاز صنعت تولید شود که شاهد خودکفایی در تولید باشیم و به خوبی به سایر کشورها بفروشیم.

آشفتگی بازار و نوسان شدید قیمت ها در هر صنعتی، دشواری‌هایی برای خریداران ایجاد می‌کند. بازار محصولات پلیمری نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌ و همواره خریداران را دچار سردرگمی کرده‌است. تولیدکنندگان قبل از خرید مستربچ با صرف کمی زمان و بررسی نکاتی که در این مقاله مطرح شد، می‌توانند خرید موفقی را تجربه کنند.

پارامترهای تعیین قیمت مستربچ های صادراتی

قیمت مستربچ صدفی در مقایسه با سایر مستربچ‌های سفید، نسبتا بالاتر است. این محصول یکی از انواع مستربچ‌هاست که مصرف زیادی نیز در صنعت دارد و خرید مستربچ صدفی، عمدتا با اهداف ایجاد محصولات لوکس و تزئینی انجام می‌گیرد. دلیل این موضوع خاصیت براق‌کنندگی و ایجاد درخشندگی خاص در محصول نهایی است.

در هنگام تخرید مستربچ صدفی باید دقت کافی را به خرج دهید و اگر خودتان در این کار تخصص ندارید، آن را به شخصی ماهر و باتجربه بسپارید. از جمله مشخصات مطلوبی که در کیفیت مستربچ‌های صدفی موثر است می‌توان به درصد رطوبت، دمای ذوب، شکل طاهری درخشان و روشن، جلای مستربچ و میزان مقاومت حرارتی سطح آن اشاره نمود.که هرچه با کیفیت تر باشد از قیمت بالایی برخوردار هست.

ویژگی‌های مستربچ خوب که باعث افزایش و تعیین قیمت آن میشود عبارتند از:

1.هماهنگی پایه پلیمری با مواد تولیدی

2.رنگ ثابت در دفعات مصرف

3.مشخصات فنى با کیفیت که به طور مثال این مشخصات از درصد رطوبت، دمای ذوب، پراکندگی در ماتریس، شکل ظاهری و درخشندگی، مقاومت حرارتی و…

4.غلظت یکنواخت و درصد افزودنی

5.ميزان مصرف كم

6.منحصر به فرد‌بودن رنگ

7.عدم ایجاد مشکلات در زمان تولید محصول نهایی

عرضه بی واسطه مستربچ صدفی در کشور

عرضه بی واسطه مستربچ صدفی در کشور عرضه بی واسطه مستربچ از پیشرفته ترین فعالیت در ایران است که با اتکا به دانش روز و دستگاه های پیشرفته اروپائی و با بهره گیری از مهندسین مجرب توانسته در مدت کوتاهی خود را در بین 10 شرکت برتر تولید کننده مستربچ در ایران معرفی کند شرکت سیرجان با پشتوانه چندین دهه فعالیت مستمر در زمینه تامین مستربچ و افزودنیهای بزرگترین تولیدکنندگان صنعت پلاستیک اعم از شرکتهای دولتی و خصوصی ، سهم عمده ای در خدمت رسانی به صنعت کشور را دارا میباشد.

این شرکت با توجه به نیازهای روز شرکتهای تولیدی و با نگاهی کامل و جامع به بازار توانسته است همه مستربچهای مورد نیاز شرکتهای تولیدی را در یک مجموعه منحصر به فرد جمع آوری کرده و دغدغه تامین هرگونه مستربچ یا افزودنی را از تولید کننده ها رفع نماید.

برای تولید و عرضه مستربچ از دستگاه اکسترودر دو پیچه استفاده می‌شود. استفاده از ماشین اکسترودر یکی از متداول‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های شکل‌دهی به پلیمرها می‌باشد.

این ماشین دارای راهی پیچی شکل است که حرکت خود را از یک موتور و یک گیربکس می‌گیرد و در یک سیلندر حرکت می‌کند.

مواد اولیه پلیمری از قیف به داخل دستگاه ریخته می‌شوند و بعد از مذاب موات با فشار از درون قالب دستگاه عبور کرده و به مرور که سرد می‌شود و شکل قالب را به خود می‌گیرد که در فرآیند تولید مستربچ مواد پس از عبور از قالب به شکل رشته درمی‌آیند.

سپس این رشته‌ها وارد تانک آب شده تا خنک شوند و پس از آن از زیر یک خشک کن جهت گرفتن آب عبور داده می‌شوند و در نهایت وارد خردکن شده تا به شکل دانه های مستربچ خرد شوند.

مرجع پخش مستربچ صدفی با کیفیت بالا

شرکت سیرجان، یکی از تولیدکنندگان حوزه پلیمرو مستربچ و رنگدانه است که تمرکز خود را بر روی تولید انواع مستربچ‌های افزودنی، مستربچ سفید و کامپاند گذاشته است که یکی از مراجع اصلی پخش مستربچ صدفی با کیفیت نیز می باشد.

مرکز توزیع مستربچ صدفی در بازار قم

مرکز توزیع مستربچ صدفی در بازار قم شرکت رنگدانه سیرجان که یکی از تولیدکنندگان انواع مستربچ در ایران است. مستربچ صدفی، یکی از محصولات محبوب این شرکت است که بسته به نیاز تولیدکنندگان مواد پلیمری، در پایه‌های مختلف تولید می‌شود.

توزیع کننده ای که این ماده اولیه در بازار قم خریداری می‌شود! بسیار معتبرمیباشد.

آدرس این تأمین‌کننده را‌ می‌توانید از طریق پرس و جو از اطرافیان، جستجو در اینترنت و یافتن سایت‌های معتبر، پیدا کنید.

از آن‌جایی که باید هزینه زیادی برای گرانول موردنیاز خود پرداخت کنید، کمی وقت بگذارید و با اندکی جستجو و تحقیق، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما