صادرات مستربچ رنگ سفید بسته بندی شده از ایران

اگر به دور و اطراف خود نگاه کنیم مواد زیادی هستند که از پلاستیک تولید شده است و مستربچ ها یکی از مواد اولیه در تولید پلاستیک می باشد. این محصول در انواع و رنگ های متنوع تولید می شود و مستربچ رنگ سفید یکی از انواع مستربچ است که از پر فروش ترین و پرطرفدارین مستربچ ها است. این مستربچ در صنعت هم کاربرد فراوان دارد و برای تولید محصولات سفید مثل فیلم های تک لایه و چند لایه، ظروف یکبار مصرف، گونی بافتنی، قطعات تزریقی، محصولات تزئینی و … کاربرد دارد. این محصول در خارج از ایران هم خواستار زیادی داشته و قسمتی از مستربچ سفید بسته بندی شده به خارج از کشور صادر می شود.

صادرات مستربچ رنگ سفید بسته بندی شده از ایران

مقدمات لازم جهت صادرات مستربچ کاغذی

مقدمات لازم جهت صادرات مستربچ کاغذی اضافه کردن مستربچ به پلیمر ها سبب رنگ کردن و تقویت کردن پلیمر می شود و در تولید لوازم خانه و آشپزخانه، اسباب بازی، قطعات خودرو، لوله و اتصالات و… کاربرد دارد.مستربچ ها دارای سه جز اصلی است که عبارت است از: پایه پلیمری که متشکل از موادی مثل پلی استایرن، پلی اتیلن، اتیلن وینیل استات و … است. جز دوم مواد افزودنی مثل: پیگمنت های آلی و معدنی و … است. جز آخر تشکیل دهنده مستربچ ها عامل سازگار کننده است که خود شامل موادی مثل: مالئیک انیدرید، پلی پروپیلن و … است.

افزودن سازگار کننده به مستربچ ها مزایایی مثل: رقیق سازی آسان، تطبیق رنگ خوب، یکنواختی بیشتر، ترشوندگی زیاد، کم شدن تجمع ذرات و کلوخه شدن، افزایش بارگیری و … شده است.

مستربچ ها دارای سه نوع کلی هستند که عبارت است از: مستربچ های افزودنی که سبب بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی محصول می شود و خود شامل مستربچ نانو، مستربچ براق کننده و مستربچ پایدار کننده است، نوع دوم مستربچ ها، مستربچ رنگی است که در رنگ های زیادی مثل: آبی، نارنجی، سبز، قرمز و … تولید می شود، نوع آخر مستربچ ها را مستربچ های پرکننده است که خواص مکانیکی و فیزیکی محصول را اصلاح می کند. مستربچ کربنات کلسیم از مستربچ های پرکننده است.

درصد استفاده از مستربچ ها نسبت به محصول تولید شده متفاوت بوده و در بعضی محصولات کمتر از ۱ درصد و در بعضی محصولات تا ۵۰ درصد از مستربچ استفاده می شود برای رنگ کردن محصول معمولا از ۱تا ۳ درصد مستربچ استفاده می شود. درصد استفاده از مستربچ به عوامل دیگری مثل ضخامت فیلم یا قطعه تولیدی، غلظت و درصد افزودنی، میزان پوشش دهی و پخش یکنواخت آن بستگی دارد.

استفاده از مستربچ ها برای تولیدکنندگان مزایایی را به همراه داشته که عبارت است از: شکل گرانول مستربچ ها سبب عدم پخش پیگمنت ها در هوا شده و سلامتی کارکنان به خطر نمی افتد همچنین شکل گرانولی آن سبب انبار کردن، جابجایی و استفاده آسان از مستربچ شده است، از مقدار کمتر افزودنی استفاده می شود، پخش یکنواختی داشته و مشکل تغییر غلظت را حل کرده است، سبب ثبات و تطبیق رنگ بیشتر شده است، سبب بهبود ذوب مواد اولیه شده است، دفعات خوراک دهی کمتر و ساده تر می‌شود و از دستگاه به راحتی پاکسازی شده و هزینه تمیز کردن ندارد.

مستربچ خوب و با کیفیت دارای ویژگی های زیادی می باشد که شامل: درصد رطوبت مناسب، دارا بودن غلظت یکنواخت، خلوص بالا و استفاده از مقدار مواد اولیه برای تولید محصول، داشتن دمای ذوب، عدم تغییر رنگ و خواص مواد، شکل ظاهری مناسب، رنگ و درخشندگی خاص، داشتن مشخصات فنی مثل: مقاومت انتقال سطح، هماهنگی محصول تولید شده با پلیمر پایه و داشتن مقاومت حرارتی است.

از مستربچ کاغذی در تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی مثل لیوان و بشقاب و … و در تولید جلد کتاب، برچسب ها، پاکت ها و بسته بندی لوازم خانگی استفاده می شود. پایه پلیمری استفاده شده در این پلیمر معمولا از پلی پروپیلن و پلی اتیلن تشکیل شده است و استفاده از این مستربچ لایه ای از پلی اتیلن را بر روی کاغذ ایجاد می کند تا از نفوذ آب به داخل کاغذ جلوگیری شود.

این مستربچ علاوه بر ضد آب بودن خاصیت چاپ پذیری و مقاومت در برابر پارگی را هم دارا می باشد. این محصول در ایران با استانداردها و تکنولوژی روز دنیا تولید شده و در پاکت هایی چند لایه برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و نور خورشید بسته بندی می شود. مستربچ کاغذی از کشور های دیگر هم تقاضای زیادی دارد که منجر به صادرات این محصول به خارج از ایران می شود.

بررسی مشکلات صادرات مستربچ از طریق ترانزیت

بررسی مشکلات صادرات مستربچ از طریق ترانزیت صادرات کالا یک فرصت برای افزایش فروش و ایجاد درآمدهای جدید می باشد و بخش عمده ای از در آمد یک تولید کننده را تامین می کند اما صادرات کالا در ایران از طریق ترانزیت مشکلاتی دارد که صادرات مستربچ هم از این قضیه مستثنی نیست مثلا تعرفه صادرات برای برخی از تولید کنندگان به صرفه نمی باشد. صادرات کالا از طریق ترانزیت موانع اداری مثل ارزش گذاری کالا را هم دارا می باشد همچنین ماشین آلات تا اتمام مراحل اداری ممکن است چندین روز معطل بمانند که هزینه کرایه برای صادر کننده بالا می رود.

میزان ارز آوری با صادرات مستربچ رطوبت گیر

میزان ارز آوری با صادرات مستربچ رطوبت گیر مستربچ رطوبت گیر یا ضد حباب یکی از انواع مستربچ پرکاربرد در تولید محصول می باشد. این مستربچ از پوسته پوسته شدن و حباب دار شدن محصول جلوگیری می کند و نقش حذف حباب و گازهای تولید شده از مواد پلیمری و جلوگیری از سوراخ شدن فیلم ها را بر عهده دارد. از این مستربچ برای رزین های بازیافتی، قطعات پلاستیک تزریقی و… استفاده می شود. صادرات مستربچ رطوبت گیر به بازار های بین المللی سود خوبی داشته و ارز آوری زیادی را به همراه دارد.

صادرات کلی مستربچ قرمز به کشورهای اروپایی

صادرات کلی مستربچ قرمز به کشورهای اروپایی مستربچ قرمز از دسته مستربچ رنگی است. مستربچ رنگی متشکل از رنگ دانه ها، پلیمر حامل و عامل سازگار کننده است. رنگ دانه از دو گروه رنگ دانه معدنی مثل تیتانیوم، اکسید آهن قرمز و … است و پیگمنت یا رنگ دانه آلی مثل فتالوسیانین سبز است. پلیمر پایه مستربچ رنگی از پلی کربنات، پلی استایرن، پلی پروپیلن، پلی اتیلن و پلی آمید تشکیل شده است. سازگار کننده سبب پخش بهتر رنگ دانه در محصول بوده و مقاومت محصول تولید شده را افزایش می دهد.

استفاده از مستربچ قرمز علاوه بر این که رنگ قرمز به محصول می دهد سبب بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصول تولید شده می شود. مستربچ قرمز در کشورهای اروپایی مورد تقاضا واقع شده است و قسمتی از این محصول به کشورهای متقاضی صادر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما